Wróć do strony głównej
Aktualności | 26.04.2017

Goście z Grodna spotkali się z rektorami

Zacieśnienie współpracy, wymiana doświadczeń, poznanie warunków pracy na naszej uczelni - to główne założenia wizyty gości z Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Grodnie. Członkowie białoruskiej delegacji spotkali się też z rektorami.

W czasie pobytu (24-28.04.2017) goście na czele z rektorem prof. Viktorem Snezhitskiy odwiedzili między innymi katedrę prof. Piotra Ponikowskiego, Katedrę Anatomii czy Klinikę Ginekologii w SPSK1. Gośćmi z naszej uczelni partnerskiej opiekował się prof. Jarosław Barański - kierownik Zakładu Humanistycznych Nauk Lekarskich UMW.  Wspólnie pojawili się na spotkaniu w rektoracie.

W spotkaniu, poza rektorem prof. Markiem Ziętkiem, uczestniczyli także: prorektor ds. dydaktyki prof. Piotr Dzięgiel oraz prorektor ds. rozwoju uczelni prof. Jacek Szepietowski.


Rektor podkreślał duże zaangażowanie naszej uczelni we współpracę z uczelniami ze Wschodu. Omawiano możliwości organizacji wakacyjnych praktyk dla studentów, porównywano też warunki funkcjonowania szkolnictwa wyższego w naszych krajach.


Nie zabrakło tradycyjnej wymiany prezentów - rektorzy obdarowali się obrazami przedstawiającymi ważne dla ich uczelni obiekty.


Delegacja z Grodna będzie miała okazję zwiedzić Ostrów Tumski, Aulę Leopoldina, a także Zamek Książ w Wałbrzychu.

Fot. Adam Zadrzywilski

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 26.04.2017 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 26.04.2017