Aktualności | 14.12.2023

Gwiazdy Umiędzynarodowienia

Do czwartku, 21 grudnia można zgłaszać kandydatów do siódmej edycji prestiżowej nagrody środowiskowej "Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2024".

"Gwiazdy Umiędzynarodowienia" to nagroda przeznaczona dla osób mających wybitne osiągnięcia w działaniach na rzecz umiędzynarodowienia polskich szkół wyższych, a w szczególności dla pracowników działów i biur współpracy z zagranicą, promocji i rekrutacji, jak i dziekanatów i innych jednostek administracji oraz kadry zarządzającej, w tym władz uczelni, którzy pracą, zaangażowaniem, osiągnięciami, doświadczeniem oraz umiejętnościami w sposób szczególny kształtują oblicze umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego.

Kandydatów zgłaszać mogą władze uczelni i organizacji zaangażowanych w umiędzynarodowienie, a także nauczyciele akademiccy, studenci i doktoranci.

W edycji 2024 nagroda zostanie przyznana w następujących kategoriach:

• Gwiazda Zarządzania - Management Star
  • Gwiazda Rozwoju - Development Star
  • Gwiazda Kształcenia - Teaching Star
  • Gwiazda Marketingu - Marketing Star
  • Gwiazda Badań - Research Star
  • Gwiazda Dyplomacji Naukowej - Science Diplomacy Star
  • Gwiazda Dyplomacji Publicznej - Public Diplomacy Star
  • Wschodząca Gwiazda - Rising Star

Kapituła przyzna także nagrodę specjalną Wybitna Gwiazda - Distinguished Star.

Laureatów konkursu wskaże jury składające się z reprezentantów instytucji i organizacji zaangażowanych w rozwój umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego i nauki pod patronatem przewodniczącego KRASP prof. Arkadiusza Mężyka.

Sekretariat nagrody prowadzi Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", realizująca wspólnie z KRASP program międzynarodowej promocji polskich uczelni "Study in Poland".

Więcej informacji na stronie >>

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 14.12.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 16.12.2023