Wróć do strony głównej
Aktualności | 22.11.2022

I LO z Oleśnicy rozpoczyna współpracę z UMW

Licealiści z Oleśnicy będą mieli wyjątkową okazję, by odwiedzić nowoczesne pracownie Centrum Symulacji Medycznej i Pracowni Innowacyjnej Edukacji Medycznej UMW, poznać tajniki medycyny taktycznej czy uczestniczyć w zajęciach z użyciem medycznej symulacji komputerowej. Wszystko to dzięki porozumieniu zawartemu między Uniwersytetem Medyczny we Wrocławiu, a I Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnicy.

To już kolejne liceum po VII LO z Wrocławia, które współpracuje z naszą uczelnią. – Podpisanie listu intencyjnego to kolejny filar naszej aktywności, jaką jest społeczna odpowiedzialność uczelni, w którą wpisana jest właśnie współpraca ze szkołami. To obopólna korzyść, bo dzięki temu szkoła podnosi jakość kształcenia, a uczelnia ma szansę promocji swoich kierunków – wyjaśnia dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem.

W ramach tej współpracy uczniowie będą mogli poszerzać swoją wiedzę z zakresu biologii i chemii, a także zdobywać informacje z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Licealiści odwiedzą UMW kilka razy w semestrze, w trakcie zajęć czeka ich wiele praktycznych umiejętności, na których przewidziano między innymi certyfikowane szkolenie Stop The Bleed, czy zajęcia we wnętrzu ambulansu oraz SOR.

– Chcemy pokazać naszym uczniom, jakie mają możliwości po maturze. Ukończenie klasy z rozszerzeniem z biologii i chemii daje duże perspektywy, o czym będą mogli sami się przekonać dzięki naszej współpracy, z której niezmiernie się cieszymy. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu to prestiżowa uczelnia, stąd dla nas jest to ogromne wyróżnieniem – mówi mgr Marzena Helińska, dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy.

 

fot. T. Walów

Tagi #umw
Autor: Monika Szymańska-Antosiak Data utworzenia: 22.11.2022 Autor edycji: Monika Szymańska-Antosiak Data edycji: 22.11.2022