Aktualności | 08.01.2023

Imprezy towarzyszące WOŚP

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sztab przy UMW oraz koła i organizacje studenckie przygotowały - obok zbiórek i licytacji - imprezy towarzyszące, a wśród nich m.in. spotkania promujące bezpieczeństwo i profilaktykę zdrowotną.

Pomaganie przez ratowanie dla WOŚP to impreza zaplanowana na sobotę, 14 stycznia. W godz. 12.00-16.00 w Magnolia Park członkowie SKN Specjalistycznego Ratownictwa Medycznego UMW zaprezentują wszystkim zainteresowanym, jak właściwie przeprowadzać RKO (resuscytację krążeniowo-oddechową) oraz jak udzielać pierwszej pomocy przy zadławieniu.

Tydzień później, 21 stycznia, również w największym centrum handlowym na Dolnym Śląsku, odbędzie się wydarzenie Od studentów dla pacjentów - PTSF gra z WOŚP! W godz. 12.00-16.00 studenci z wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji będą mierzyć saturację, ciśnienie i wykonywać analizę ciała oraz informować o zdrowym stylu życia. Dla najmłodszych przygotowali kącik zabaw.

W sobotę, 28 stycznia w Bibliotece UMW organizujemy z kolei Turniej WOŚP w Rummikub we Wrocławiu. Będą to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski 2023.

W dzień finału, 29 stycznia, odbędą się dwa wydarzenia:

Medycy grają dla WOŚP - bezpłatne badania W Galerii Dominikańskiej rozpoczną się o godz. 12.00. W czasie akcji nasi studenci będą wykonywali m.in. pomiary ciśnienia, glikemii i BMI oraz przeglądy stomatologiczne. Poza tym dla wszystkich chętnych przygotowali zajęcia edukacyjne, tj. naukę samobadania piersi i jąder, pokazy udzielania pierwszej pomocy i zasady zdrowego odżywania.

Badania będą wykonywane również podczas Medyczny WOŚP w Kino Nowe Horyzonty. Dodatkowo zaplanowano charytatywne pokazy bajki dla najmłodszych "Basia" oraz nominowanej do Oskara komedii "Dzikie historia". Bilety sprzedawane są w formie cegiełek, a całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na walkę z sepsą. Start o godz. 12.30.

Na spotkaniach obecni będą przedstawiciele Fundacji DKMS, którzy opowiedzą o zadaniach organizacji oraz zarejestrują chętne osoby w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 08.01.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 28.01.2023