Wróć do strony głównej
Aktualności | 19.09.2022

Inauguracja środowiskowa uczelni Wrocławia

Rektorzy wrocławskich uczelni publicznych mają zaszczyt zaprosić na środowiskową inaugurację roku akademickiego 2022/2023 uczelni Wrocławia.

Uroczystość odbędzie się 1 października 2022 roku o godz. 13.00 w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego, Plac Uniwersytecki 1 (gmach główny).

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

• Gaude Mater Polonia
  • Przemówienie inauguracyjne prof. dra hab. Krystiana Kiełba
  • Przewodniczącego Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola
  • Immatrykulacja
  • Wręczenie Wrocławskiej Nagrody Naukowej
  • Wykład inauguracyjny prof. dra hab. Andrzeja Pigulskiego
  • Kosmiczny teleskop Jamesa Webba – nowa era w eksploracji Kosmosu
  • Listy gratulacyjne
  • Gaudeamus igitur

Uroczystość uświetni występ Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej pod dyrekcją Małgorzaty Sapiechy-Muzioł. W przypadku zmiany sytuacji epidemicznej forma i program uroczystości mogą ulec zmianie, o czym poinformujemy na stronach uczelni KRUWiO.

W ramach obchodów Środowiskowej Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 Uczelni Wrocławia odbędzie się Bieg Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu pod patronatem Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Bieg rozpocznie się o godz. 9:50, przy ul. Borowskiej 213 (parking Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego). Szczegółowe informacje na stronie: www.bieg.umw.edu.pl

Tagi #umw
Autor: Monika Szymańska-Antosiak Data utworzenia: 19.09.2022 Autor edycji: Monika Szymańska-Antosiak Data edycji: 19.09.2022