Wróć do strony głównej
Aktualności | 09.05.2024

Juwenalia 2024

Drodzy Studenci,
ogłaszamy konkurs na najlepsze, najciekawsze i najbardziej oryginalne przebranie juwenaliowe. Dla zwycięzców uczelniane gadżety, w tym oczywiście Wasze ulubione bluzy. Co zrobić, aby wygrać? Umieścić na Facebooku lub Instagramie zdjęcie w przebraniu i oznaczyć naszą uczelnię. 

Facebook
https://www.facebook.com/UniwersytetMedycznyWroclaw/
Instagram
https://www.instagram.com/uniwersytet_medyczny_wroclaw/

To jednak nie koniec niespodzianek. W dzień pochodu będziecie mieli okazję poznać naszą nową maskotkę w powiększonej wersji. Ponad 2-metrowego Wrumisia spotkacie obok sceny na pl. Wolności. Będzie miał ze sobą prezenty – swoje mniejsze wersje, które odda w Wasze ręce, jeśli okażecie mu legitymację studencką UMW.


Największe studenckie święto Juwenalia 2024 #WrocławRazem rozpocznie się w środę, 22 maja. W programie dwudniowej imprezy barwny pochód ulicami miasta oraz koncerty na stadionie Tarczyński Arena Wrocław.

Ostatni pochód, symbol juwenaliów, odbył się przed pandemią. W tym roku studenci wrócą na ulice Wrocławia, aby głośno i kolorowo uczcić swoje święto.

Pochód wyruszy w środę, 22 maja o godz. 11.00 z pl. Grunwaldzkiego (zbiórka miedzy domami studenckimi Kredka, Ołówek i Dwudziestolatka), skąd przejdzie na pl. Wolności. Tam z rąk prezydenta Wrocławia odbierze symboliczne klucze do bram miasta.

W ramach Juwenaliów przez dwa dni studenci będą bawili się na stadionie Tarczyński Arena Wrocław.

Harmonogram:
Środa, 22 maja: Bracia Figo Fagot, Guzior, Tribbs, Video, Kacperczyk
Czwartek, 23 maja: Young Leosia, Łydka Grubasa, O.S.T.R., Otsochodzi, Nocny Kochanek

Początek koncertów o godz. 15.00.

Bilety znajdziecie na stronie >>

Więcej informacji na FB >>

Wydarzenie organizuje wspólnie trzynaście wrocławskich uczelni pod patronatem Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola (KRAUM) oraz prezydenta Wrocławia.

juwenalia

Tagi #umw
Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 09.05.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 17.05.2024