Kierunek: medyczna uczelnia badawcza
Przypadające 15 listopada Święto Nauki Wrocławskiej stało się okazją do zaproszenia społeczności UMW do współtworzenia uczelni badawczej. Rektor prof. Piotr Ponikowski zapowiedział cykliczne spotkania w tej sprawie, a pierwsze odbędzie się 4 grudnia. Miejsce dzisiejszego wystąpienia jest wyjątkowe - to gabinet wybitnego naukowca prof. Ludwika Hirszfelda, pierwszego dziekana Wydziału Lekarskiego UMW.