Aktualności | 21.03.2023

Kolejne licea rozpoczęły współpracę z UMW

Trzy wrocławskie licea ogólnokształcące zostały kolejnymi sygnatariuszami porozumienia o współpracy w zakresie działalności dydaktycznej i popularyzacji wiedzy.

Prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki oraz dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem wraz z dyrektorami wrocławskich liceów ogólnokształcących oficjalnie zawarli porozumienia o współpracy. Ma ona dotyczyć działalności dydaktycznej i popularyzacji wiedzy, podnoszenia jakości kształcenia młodzieży licealnej oraz zachęcania jej do kontynuowania nauki na poziomie wyższym, jak również promocji kierunków studiów realizowanych na UMW.

Dyrektorzy szkół nie kryli zadowolenia w związku z zacieśnianiem relacji z naszą uczelnią. Znalazł się również czas na dyskusję o możliwościach projektowych z przedstawicielem Urzędu Miejskiego Wrocławia, Ewą Szczęch, dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych.

- Jednym z obszarów rozwoju naszej uczelni jest budowanie relacji i współpracy z otoczeniem. Jako uczelnia odpowiedzialna społecznie, cieszymy się że możemy brać udział w projektach uświadamiających młodych ludzi, którzy są na etapie szukania swojej ścieżki w życiu - podkreślał prof. Zatoński.

Porozumienia zostały zawarte z następującymi wrocławskimi liceami:

• Liceum Ogólnokształcące nr VIII im. Bolesława Krzywoustego, reprezentowane przez dyrektor Annę Niewińską
  • Liceum Ogólnokształcące nr IX im. Juliusza Słowackiego, reprezentowane przez dyrektor Izabelę Koziej
  • Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej, reprezentowane przez dyrektor Annę Maćkowską
Autor: Monika Szymańska-Antosiak Data utworzenia: 21.03.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 24.03.2023