Komisja Dydaktyki i Wychowania rozpoczęła pracę
Od wręczenia nominacji przez rektora prof. Marka Ziętka rozpoczęła pracę senacka Komisja Dydaktyki i Wychowania. Przewodniczy jej prorektor prof. Piotr Dzięgiel. Jej członkowie kształtować będą proces dydaktyczny naszej uczelni.
Otwierając pierwsze posiedzenie Komisji Dydaktyki i Wychowania, które odbyło się w sali Senatu 24 stycznia 2017 r., rektor prof. Marek Ziętek wręczył akty powołania członkom Komisji. Pracę rozpoczęła dyskusja o regulaminie komisji i ustalenie harmonogramu działań w roku akademickim 2016/2017.
Zgodnie z uchwałą Senatu z dnia 26 października 2016 r. Senacka Komisja Dydaktyki i Wychowania będzie opiniowała i przygotowywała wnioski dotyczące procesu dydaktycznego i wychowawczego w Uczelni. W szczególności ma ona weryfikować, opiniować i rekomendować Senatowi opisy efektów kształcenia.
Ma współpracować z Uczelnianym Zespołem ds. Jakości Kształcenia. Będzie się zajmować analizą wniosków zawartych w raportach końcowych z akredytacji oraz oceną działalności dydaktycznej Uczelni w oparciu o listy rankingowe wyższych uczelni. Komisja będzie opiniowała plany studiów i programów kształcenia uchwalanych przez rady wydziałów oraz regulaminy studiów, studiów doktoranckich i studiów podyplomowych.
Rolą Komisji Dydaktyki i Wychowania będzie też inicjowanie, wprowadzanie i opiniowanie działań mających na celu kształtowanie postaw etycznych: studentów, doktorantów i absolwentów Uczelni. Komisja będzie też wydawała opinie w sprawach dotyczących warunków i trybu rekrutacji. Do niej będzie również należało przygotowanie opinii w sprawach uchwał dotyczących pensum dydaktycznego i uruchamiania nowych kierunków studiów z uwzględnieniem możliwości kadrowych Uczelni. Będzie też opiniować likwidację kierunku studiów czy ustalenia dotyczące kosztów kształcenia na poszczególnych kierunkach studiów.
Fot Adam Zadrzywilski
W skład komisji weszli: prof. dr hab. Andrzej Hendrich; prof. dr hab. Halina Milnerowicz; prof. dr hab. Tomasz Wróbel; dr hab. Tomasz Jurek, prof. nadzw.; dr hab. Bożena Karolewicz; dr Piotr Karniej; dr Piotr Świątek; dr Dobrochna Zeńczak-Więckiewicz; mgr Renata Majak; doktorant Mateusz Patyk oraz studenci Krzysztof Lachowski i Daniel Soliński. Do współpracyzaproszono dr. Bartłomieja Stańczykiewicza – kierownika Działu Organizacji Dydaktyki oraz mgr Monikę Kotowską-Lewińską z Działu Spraw Studenckich.
Galeria zdjęć