Wróć do strony głównej
Aktualności | 16.05.2023

Komunikacja zespole interprofesjonalnym

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu realizuje bezpłatny projekt pt. "Kurs komunikacji w medycznym zespole interprofesjonalnym". Szkolenie finansowane jest ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Zajęcia adresowane są do studentów III roku kierunków: lekarskiego, fizjoterapii, ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, położnictwa, analityki medycznej oraz farmacji.  Rekrutacja na szkolenie prowadzona jest przez starostów danego kierunku, a w związku z ograniczoną liczbą miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Pierwszą edycję kursu zaplanowano na 24-26 maja, a drugą na 31 maja-1 czerwca br. Zajęcia prowadzone będą w Centrum Symulacji Medycznej UMW oraz Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej.

"Kurs komunikacji w medycznym zespole interprofesjonalnym" to pierwsze tego typu szkolenie realizowane przez UMW oraz jedno z niewielu w kraju. Uczestnicy zajęć nauczą się komunikacji oraz współpracy w zespole interdyscyplinarnym. Obok ćwiczeń w grupach, możliwe będzie obserwowanie i towarzyszenie w pracy przedstawicielom różnych zawodów medycznych, co zapewne pomoże lepiej zrozumieć role poszczególnych pracowników ochrony zdrowia oraz zasad współpracy w procesie leczenia pacjentów.

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 16.05.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 16.05.2023