Wróć do strony głównej
Aktualności | 28.12.2022

Konkurs o Nagrodę im. Artura Rojszczaka

Klub Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej już po raz 17. ogłasza konkurs o Nagrodę im. Artura Rojszczaka. Nagroda przeznaczona jest dla młodych uczonych, którzy wyróżniają się nie tylko dorobkiem naukowym, ale i humanistyczną postawą oraz umiejętnością przekraczania barier wąskich specjalizacji. 

"Konkurs ma promować naukową wrażliwość i honorować tych, którzy przekraczają granice swoich specjalizacji, a ponadto nie siedzą w wieży z kości słoniowej, lecz robią coś cennego dla innych" - tłumaczą organizatorzy.

Nagroda im. Artura Rojszczaka to wyróżnienie i nagroda pieniężna w wysokości 5 tys. zł. Może ona zostać przyznana młodym uczonym, tj. tym, którzy uzyskali stopień doktora w ciągu siedmiu lat kalendarzowych poprzedzających rok, w którym odbywa się konkurs.

Formalnie kandydatów do nagrody zgłaszają członkowie Klubu Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej na podstawie informacji własnych oraz informacji przekazanych przez środowisko naukowe. Nominacje można zgłaszać do 31 stycznia 2023 r.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Klubu Stypendystów FNP

Tagi #na
Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 28.12.2022 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 28.12.2022