Aktualności | 08.12.2022

Konkurs "Przychodzi wena do lekarza"

Do 15 lutego 2023 r. lekarze oraz studenci medycyny mogą przesyłać prace na XII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Profesora Andrzeja Szczeklika "Przychodzi wena do lekarza", organizowany przez wydawnictwo Medycyna Praktyczna oraz Naczelną Izbę Lekarską.

Konkurs został ogłoszony w 2011 r. z inicjatywy prof. Andrzeja Szczeklika, kierownika II Katedry Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktora honoris causa UMW. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi, poprzez twórczość literacką, na szczególną wrażliwość, jaka musi cechować dobrego lekarza, by potrafił właściwie odczytywać potrzeby chorego.

W konkursie może wziąć udział każdą osoba, która ma tytuł lekarza/lekarza dentysty lub studiuje medycynę. Prace przyjmowane są w trzech kategoriach:

• Poezja
  • Proza
  • Studenci (dowolna forma literacka)

Zwycięzców wskaże jury, w którym zasiądą: Anna Dymna, Waldemar Hładki, Ewa Lipska, Bronisław Maj, Maria Szczeklik i Jarosław Wanecki, a główną nagrodą będą statuetki, wykonane przez zakopiańskiego artystę rzeźbiarza, Karola Gąsienicę Szostaka.

Więcej informacji znajduje się na stronie

Autor: Data utworzenia: 08.12.2022 Autor edycji: Data edycji: 15.12.2022