Aktualności | 08.04.2024

Konsultacja farmaceutyczna a leki na receptę

Biblioteka zaprasza pracowników i studentów Wydziału Farmaceutycznego na webinarium pt. "Konsultacja farmaceutyczna a leki na receptę, czyli czego pacjentom nie mówimy, a powinniśmy" organizowane przez Wydawnictwo Farmaceutyczne!

Webinar odbędzie się w najbliższy wtorek, czyli 9 kwietnia o godzinie 18:00.

Podczas godzinnego spotkania poznają Państwo odpowiedzi na wiele pytań dotyczących leków na receptę, m.in.:

👉 Co farmaceuta musi wiedzieć o pitawastatynie?
👉 Czy łączenie klopidogrelu z innymi lekami przeciwpłytkowymi to dobry pomysł?
👉 Kiedy zalecić pacjentowi stosowanie potasu, a kiedy odradzić?
👉 Które leki powinno się zażywać po jedzeniu, w trakcie posiłku lub na czczo?
👉 Czy pacjenci z astmą/POChP mogą stosować metoprolol?
W trakcie webinaru zostaną poruszone praktyczne aspekty stosowania leków dostępnych na receptę z grupy leków hipolipemicznych, przeciwjaskrowych, układu krążenia oraz wpływających na układ krzepnięcia. Przedstawimy 6 praktycznych przykładów, które nauczą Cię, w jaki sposób z własnej inicjatywy rozpocząć konsultację dotyczącą stosowanych przez pacjenta leków.
Prelegentką wydarzenia będzie mgr farm. Barbara Żołna, absolwentka wydziału farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Na co dzień czynna farmaceutka, pełniąca funkcję kierownika apteki otwartej. Redaktorka 3PG, współautorka wielu podręczników, artykułów oraz kursów dla farmaceutów. Zainteresowana zagadnieniami optymalizacji terapii oraz receptury aptecznej.
Zapisz się na webinar już teraz, wchodząc na stronę Wydawnictwa Farmaceutycznego. Zajmie Ci to jedynie kilka minut, a po webinarium każdy uczestnik dostanie mały prezent😊:
Autor: Tomasz Machynia Data utworzenia: 08.04.2024 Autor edycji: Tomasz Machynia Data edycji: 08.04.2024