Wróć do strony głównej
Aktualności | 14.05.2023

Kurs chirurgii endoskopowej

Od 13 do 16 czerwca br. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu organizuje kolejną edycję "Intensywnego Praktycznego Kursu Chirurgii Endoskopowej u Dzieci". Udział w szkoleniu jest bezpłatny, a zapisy trwają do 9 czerwca br.

Dyrektorem, a zarazem autorem kursu jest prof. Dariusz Patkowski, specjalista chirurgii i urologii dziecięcej, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej UMW. Prof. Patkowski jest także międzynarodowym ekspertem i wykładowcą w dziedzinie chirurgii endoskopowej u dzieci. Jako jeden z niewielu polskich chirurgów wykłada i szkoli w najbardziej prestiżowym ośrodku szkolenia chirurgów endoskopowych IRCAD w Strasburgu. Ponadto jest autorem endoskopowej techniki operacji przepukliny pachwinowej u dzieci nazwanej PIRS.

Kurs adresowany jest do lekarzy w trakcie specjalizacji z chirurgii dziecięcej i urologii dziecięcej, jak również dla specjalistów tych dziedzin oraz rezydentów, którzy chcą w intensywny sposób doskonalić swoje umiejętności praktyczne w zakresie chirurgii endoskopowej. Program zajęć obejmuje nauczanie umiejętności przydatnych w specjalnościach zabiegowych u dorosłych, dlatego lekarze w trakcie specjalizacji i specjaliści tych dziedzin także mogą uczestniczyć w szkoleniu.

Udział w kursie jest bezpłatny. Rekrutacja trwa do 9 czerwca br. 

Szkolenie organizowane jest w ramach projektu POWER pn. "Rozwój praktycznego kształcenia podyplomowego lekarzy w Centrum Symulacji Medycznej we Wrocławiu".

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie >>

Tagi #umw
Autor: Monika Szymańska-Antosiak Data utworzenia: 14.05.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 16.05.2023