Wróć do strony głównej
Aktualności | 15.03.2024

L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

Wystartował nabór zgłoszeń do 24 edycji programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Jego celem jest promowanie kobiet w nauce i wspieranie ich badań. Wnioski można składać do 5 maja br.

Projekt adresowany jest do kobiet, które prowadzą badania z zakresu nauk o życiu, obejmujących nauki przyrodnicze, medyczne i nauki o zdrowiu, nauki rolnicze, ścisłe czy inżynieryjno-techniczne). O stypendium mogą ubiegać się kobiety na każdym etapie kariery naukowej, które w roku wypłacania nagrody (tj. 2025 r.) nie osiągną: 

  • 26 roku życia – w przypadku magistrantek 
  • 32 roku życia – w przypadku doktorantek
  • 40 roku życia – w przypadku habilitantek

Kandydatkom, które w trakcie pracy naukowej przebywały na urlopie macierzyńskim przysługuje prawo wydłużenia wyznaczonej granicy wiekowej o dodatkowe dwa lata na każde dziecko.

Środki otrzymane w ramach programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki stypendystki mogą wykorzystać na dowolny cel – np. dofinansować projekt badawczy, zadbać o wypoczynek, a badaczki-matki sfinansować koszty opieki nad dziećmi.

Wnioski do programu należy składać przez stronę internetową >>

Wysokość stypendiów w poszczególnych grupach:

  • stypendium magistranckie – 25 000 zł
  • stypendium doktoranckie – 35 000 zł
  • stypendium habilitacyjne – 40 000 zł

Dodatkowo, każda ze stypendystek otrzyma nagrodę od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w postaci refundacji udziału w zagranicznej konferencji naukowej (na terenie Europy) do kwoty 15 tys. zł.

Oficjalne ogłoszenie nazwisk stypendystek tegorocznej edycji programu nastąpi podczas uroczystej gali, która zaplanowana jest na listopad br.

Program L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki powstał we Francji w 1998 r. W Polsce prowadzony jest od 2001 r. Jego celem jest promowanie osiągnięć naukowych kobiet oraz zachęcanie ich do kontynuacji prac zmierzających do rozwoju nauki poprzez udzielanie wsparcia finansowego.

Partnerami programu są Polski Komitet do spraw UNESCO, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk oraz UN Global Compact Network Poland.

Więcej informacji znajduje się na stronie >>
 

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 15.03.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 15.03.2024