Wróć do strony głównej
Aktualności | 25.10.2022

Medycyna kliniczna i przedkliniczna najlepsza na UMW

Tydzień po opublikowaniu wyników ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych The World University Ranking, w którym Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zajął pierwsze miejsce w Polsce, poznaliśmy wyniki rankingu dziedzinowego The WUR „by subject”. Także w tym zestawieniu UMW jest krajowym liderem - tym razem w dziedzinie medycyny klinicznej i przedklinicznej.

 

UMW w rankingu dziedzinowym, The WUR „by subject” notowany był po raz pierwszy i został sklasyfikowany w grupie 301-400 najlepszych uczelni świata. To najwyższa nota polskiej uczelni medycznej w tegorocznym rankingu, w dziedzinie medycyny klinicznej i przedklinicznej w środowisku międzynarodowym 1001 uczestników rankingu.

Na tak doskonały wynik Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wpłynęła przede wszystkim ocena publikacji – cytowań, która w przyjętej metodologii rankingowej stanowiła aż 35% ogólnej oceny. Poza cytowaniami i dydaktyką kryteriami wpływającymi na ocenę w tym rankingu były transfer wiedzy oraz umiędzynarodowienie.

Klasyfikacja w Polsce w zakresie Clinical Pre-clinical Health

https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2023/subject-ranking/clinical-pre-clinical-health#!/page/0/length/25/locations/POL/sort_by/rank/sort_order/asc/cols/stats

To kolejny już sukces wrocławskiej uczelni po tygodniu od wyników Rankingu THE WUR, gdzie UMW także uplasował się na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni. To był rewelacyjny debiut - Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu w rankingu THE WUR notowany był po raz pierwszy i od razu sklasyfikowany w grupie 351-400 najlepszych uczelni świata. To najwyższa nota polskiej uczelni w tegorocznym rankingu.

- Najwyższa ocena w Polsce to fantastyczna wiadomość – podkreślał rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Prof. Piotr Ponikowski dodał, że szczególnie ważne jest dla niego wysokie miejsce w ocenie dydaktyki. – Doskonałość w obszarze dydaktyki to dla nas w tym roku akademickim jedno z najważniejszych zadań. Wprowadzamy wiele unowocześnień, chcemy jeszcze lepiej – bardziej praktycznie uczyć naszych studentów. Cieszę się, że obiektywna, międzynarodowa ocena potwierdza słuszność obranego przez nas kierunku – doskonałość w dydaktyce – o to zabiegamy – podkreślał rektor najwyżej sklasyfikowanej uczelni w kraju.

Rankingi przedmiotowe THE WUR „by subject” z roku na rok uwzględniają coraz więcej uczelni. Opierają się one na precyzyjnie opracowanych wskaźnikach, takich, jakie wykorzystywane są do stworzenia ogólnego rankingu Times Higher Education World University Ranking, ale metodologia ich wykorzystania została skalibrowana w celu dopasowania do poszczególnych dziedzin.

THE WUR (Times Higher Education World Universities Rankings) to jeden z największych światowych rankingów klasyfikujących uczelnie wyższe. W tym roku w zestawieniu znalazło się blisko 1800 uczelni, w tym 32 z Polski.

Tagi #umw
Autor: Monika Szymańska-Antosiak Data utworzenia: 25.10.2022 Autor edycji: Monika Szymańska-Antosiak Data edycji: 07.11.2022