Metropolitalny Climathon 2022
Trzecia edycja Metropolitalnego Climathonu 2022 rozpocznie się 27 października. Climathon to 24-godzinny wyścig kreatywności odbywający się równolegle w ponad 100 miastach na świecie. Podczas metropolitalnego wydarzenia uczestnicy będą szukać rozwiązań w jaki sposób, w trosce o ochronę klimatu, możemy „produkować” mniej odpadów a te które już powstały możemy ponownie użyć dając im drugie życie. Na autorów najlepszego pomysłu czeka nagroda główna w wysokości 10 000 zł oraz nagrody rzeczowe. W tym roku wydarzenie skierowane jest do studentów wszystkich uczelni. Wiedza specjalistyczna ani umiejętności programistyczne nie są koniecznością.
Co to jest Climathon? To wydarzenie, które ma charakter 24-godzinnej rywalizacji, w trakcie której uczestnicy we współpracy z zaproszonymi ekspertami, wypracowują propozycje rozwiązań, służących ochronie klimatu. Podczas Climathonu szansę na wygraną ma każdy kreatywny pomysł, który zaproponuje ciekawe i nowoczesne podejście do tematów związanych ze światowymi wyzwaniami klimatycznymi, a w tym roku – z recyklingiem i gospodarką obiegu zamkniętego.
Zgłosić może się każdy, kto ma status studenta I i/lub II stopnia studiów, studenci studiów podyplomowych oraz studiów doktoranckich uczelni wyższych działających w Polsce, prowadzonych w dowolnym trybie. Wygrać może nawet prosta edukacyjna koncepcja jak zachęcić siebie i osoby z najbliższego otoczenia do zmiany naszych codziennych nawyków w trosce o ochronę klimatu. Rejestracja na wydarzenie trwa do 21 października.
Jak można się zgłosić do Climathonu? Wystarczy wejść na stronę www.climathon.pl i znaleźć formularz rejestracyjny oraz wypełnić wszystkie pola. Informacja zwrotna powinna pojawić się do 25 października. Przewidziano nagrody pieniężne i rzeczowe.
Więcej informacji na stronie www.climathon.pl oraz na www.climathon.climate-kic.org
Rejestracja https://climathon.pl/rejestracja/