Wróć do strony głównej
Aktualności | 12.05.2024

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Rola pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych jest nieoceniona. To Państwo jesteście najbliżej pacjenta. Towarzyszycie drugiemu człowiekowi od pierwszych do ostatnich chwil jego życia. Często w najtrudniejszych momentach. 

Wybraliście piękne, choć niełatwe zawody. Cieszycie się zaufaniem, pełnicie ważne funkcje w interdyscyplinarnych zespołach medycznych. Bez Waszego zaangażowania, ciężkiej codziennej pracy dla dobra pacjentów niemożliwa byłaby profesjonalna opieka i leczenie chorych.  To Państwo docieracie do najbardziej potrzebujących – do seniorów, obłożnie chorych, do osób z niepełnosprawnościami. Prowadzicie kampanie edukacyjne i informacyjne. Dbacie o wysoki poziom Waszej pracy, kształcicie się, doszkalacie, ale też uczycie innych, dzielicie się swoją wiedzą. 

Dlatego z okazji Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych dziękujemy Wam za profesjonalizm, empatię i zaangażowanie, a w imieniu studentów – za dzielenie się doświadczeniem. Życzymy wielu sukcesów, satysfakcji z codziennej pracy oraz zdrowia i spełnienia marzeń. 

Władze i społeczność akademicka
Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Tagi #umw
Autor: Katarzyna Sudnik Data utworzenia: 12.05.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 14.05.2024