Aktualności | 11.04.2023

MIRCIM 2023

8th McMaster International Review Course in Internal Medicine (MIRCIM) odbędzie się 11-13 maja br. w Krakowie. MIRCIM to wydarzenie, w którym uczestniczą wybitni eksperci w poszczególnych dziedzinach interny z całego świata.

Spotkanie rozpocznie specjalna sesja "Przypadki kliniczne w medycynie wewnętrznej: nauka przez praktykę" ("Clinical Cases in Internal Medicine: Learning Through Practice"), w czasie której przedstawionych zostanie 20 zdarzeń medycznych, zgłoszonych do konkursu Best Case Report Contest. W dalszej części organizatorzy przewidzieli Forum Edukacji Medycznej (Medical Education Forum – MEF), poświęcone metodologii edukacji medycznej.

Kolejne dwa dni wydarzenia zdominują wykłady na temat aktualnych zasad postępowania w chorobach wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych wytycznych w praktyce klinicznej, prowadzone przez specjalistów z krajów całego świata.

McMaster International Review Course in Internal Medicine organizują Polski Instytut Evidence Based Medicine we współpracy z McMaster University (Kanada), European Federation of Internal Medicine, International Society of Internal Medicine, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie oraz towarzystwami internistów z ponad 40 krajów.

MIRCIM odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Spraw Zagranicznych oraz Ministra Zdrowia.

Więcej informacji na stronie >>

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 11.04.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 11.04.2023