Młode Talenty wybrane
Poznaliśmy reprezentantów uczelni w kolejnym etapie konkursu Młode Talenty w zakresie sukcesu: naukowego, innowacyjnego, w działalności społecznej, sportowego i w działalności przedsiębiorczej.
Zwycięzcami na etapie uczelnianym w poszczególnych kategoriach zostali:
1. Sukces naukowy
- Maciej Ornat - student Wydziału Lekarskiego
- Jędrzej Grzegrzółka - doktorant w Katedrze Morfologii i Embriologii Człowieka
- Dawid Przystupski - student Wydziału Lekarskiego
2. Sukces innowacyjny
- Aleksandra Dominik - studentka Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej
- Karolina Dydak - doktorantka w Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Farmaceutycznej i Parazytologii
- Miron Tokarski - doktorant w Zakładzie Technik Molekularnych, oraz Izabela Pielka - studentka Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej (zgłoszenie grupowe)
3. Sukces w działalności społecznej
- Dominik Stosik - student Wydziału Lekarskiego
- Mateusz Chmielarz - student Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej
4. Sukces w zakresie działalności przedsiębiorczej
- Miron Tokarski - doktorant w Zakładzie Technik Molekularnych
5. Sukces sportowy
- Katarzyna Wysoczańska - studentka Wydziału Lekarsko- Stomatologicznego
W kolejnym etapie kapituła konkursu z Dolnośląskiego Klubu Kapitału wybiera trzech nominowanych w każdej kategorii. Spośród nich zwycięzcy zostaną wybrani na gali zaplanowanej w maju. W zeszłym roku aż dwóch naszych reprezentantów zdobyło główną nagrodę: Mateusz Olbromski oraz Przemysław Zarzeczny.