Wróć do strony głównej
Aktualności | 15.05.2023

Na UMW likwidujemy bariery

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zakończył w marcu br. cykl szkoleń świadomościowych w ramach projektu unijnego pt. "UMW - likwidujemy bariery w umysłach, sercach i architekturze".

Uczelnia zorganizowała 18 szkoleń, w których wzięło udział 292 pracowników, w tym: 123 pracowników administracyjnych, 30 osób z kadry zarządzającej i 139 osób z kadry naukowo-dydaktycznej. 

Szkolenia nie tylko zwiększyły wiedzę i świadomość pracowników UMW, ale pokazały również skalę i różnorodność problemów, z którymi na co dzień zmagają się osoby ze szczególnymi potrzebami, w tym niepełnosprawnościami. Kontakt z nimi to często duże wyzwanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania, umożliwiającego swobodną i efektywną komunikację oraz udzielenie wsparcia, dlatego tak ważne jest systematyczne rozwijanie ww. umiejętności poprzez udział w szkoleniach, warsztatach itp.

Ponadto UMW zakończył cykl szkoleń specjalistycznych dotyczących dostępności architektonicznej w ramach ww. projektu. W ramach zajęć odbyły się audyty architektoniczne w 25 budynkach dydaktycznych i administracyjnych uczelni. Dzięki nim uczestnicy zyskali umiejętność autoaudytu i diagnozy barier występujących w obiektach UMW, jak również pogłębili wiedzę dotyczącą dostępności zgodnej z projektowaniem uniwersalnym, którą będą mogli wykorzystać przy planowaniu nowych inwestycji.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w szkoleniach.

EFS

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 15.05.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 15.05.2023