Aktualności | 24.01.2023

Nabór do I edycji programu WHIH

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu przystąpił do "Programu platformy mentoringowej Warsaw Health Innovation Hub"- inicjatywy skierowanej do akademickich zespołów badawczych, którego organizatorem jest Agencja Badań Medycznych, we współpracy z dziewięcioma uczelniami oraz dziesięcioma partnerami WHIH.

Program mentoriongowy ma charakter doradczo-rozwojowy. Jego zadaniem jest wsparcie prowadzonych projektów naukowych poprzez umożliwienie akademickim zespołom badawczym skorzystania z mentoringu, prowadzonego przez uznanych ekspertów wskazanych przez partnerów WHIH,  zarówno w obszarze biznesowym jak i w obszarach ekspertyz technologicznych, klinicznych i regulacyjnych. Celem programu mentoringu, obejmującego blok 20 godzin w okresie 3 miesięcy, jest wsparcie w wypracowaniu ścieżki rozwoju zaproponowanej koncepcji technologicznej.

Program dotyczy projektów naukowych w kategorii farmaceutycznej, wyrobów medycznych oraz rozwiązań cyfrowych w ochronie zdrowia znajdujących się na wczesnych poziomach dojrzałości technologicznej TRL 2 (etap formułowania koncepcji technologicznej) lub TRL 3 (etap potwierdzania słuszności koncepcji technologicznej) oraz posiadających potencjał wdrożeniowy, odpowiadających na konkretne, niezaspokojone potrzeby medyczne w kraju. Projekty mogą być adresowane do osób wykonujących zawody medyczne, podmiotów leczniczych oraz pacjentów.

Harmonogram I edycji Programu platformy mentoringowej Warsaw Health Innovation Hub:

Od 23 stycznia do 10 lutego 2023 - nabór do programu prowadzony przez uczelnie biorące udział w programie

Od 13 do 17 lutego 2023 - I etap oceny obejmujący ocenę formalną wniosków przeprowadzany przez uczelnie biorące udział w programie

Od 20 lutego do 3 marca 2023 - II etap oceny obejmujący ocenę merytoryczną przeprowadzany przez Organizatora - Agencję Badań Medycznych, którego celem jest wyłonienie 10 najlepszych projektów

Od 6 do 17 marca 2023 - III etap oceny w formie sesji matmakingowych z udziałem organizatora i partnerów WHIH, w wyniku których zwycięskim zespołom zostaną przydzieleni odpowiedni mentorzy

Marzec - Czerwiec 2023 - indywidualne spotkania mentoringowe dla zwycięskich zespołów w wymiarze 20 godz. oraz spotkanie otwierające z warsztatami i spotkanie podsumowujące na koniec programu

Nabór do udziału w I edycji Programu platformy mentoringowej WHIH prowadzony na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Wnioski aplikacyjne wraz z załącznikami składane są przez zespoły w wersji papierowej oraz ich skany w wersji elektronicznej do citt@umw.edu.pl w terminie do 10 lutego 2023 r. Wzór wniosku aplikacyjnego, który należy uzupełnić znajduje się poniżej:

Regulamin „Programu platformy mentoringowej Warsaw Health Innovation Hub” znajduje się na stronie Warsaw Health Innovation Hub

Autor: Natalia Marchut Data utworzenia: 24.01.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 28.01.2023