Aktualności | 13.12.2023

Nagrody dla naszych studentów

Studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wrócili z nagrodami z IX Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych, organizowanej przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Konferencja odbywała się 7-8 grudnia w Szczecinie.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania wyników badań prowadzonych w ramach aktywności studenckich kół naukowych, wymiany wiedzy i doświadczeń, zdobycia kompetencji z zakresu wystąpień publicznych oraz poznania rówieśników z podobnymi zainteresowaniami.

W ramach konferencji prace były przedstawiane w siedmiu sekcjach tematycznych (architektury i budownictwa, chemicznej, ekonomiczno-prawnej, roślinno-przyrodniczej, technicznej, zwierzęcej i biomedycznej).

Na IX ogólnopolską sesję zgłosiły się 102 studenckie koła naukowe z 28 polskich uczelni (nadesłano 127 streszczeń prac prezentowanych przez 189 referentów), które oceniali naukowcy ze szczecińskich uczelni. Podczas uroczystego zakończenia wydarzenia nagrody i wyróżnienia trafiły także do rąk studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, zaangażowanych w działalność następujących kół:

I Miejsce
Sekcja Biomedyczna
Studenckie Koło Naukowe Mikrobiologii Klinicznej, ref. Jerzy Brzoza, Marcin Pieprzycki, "Miejmy oko na krew. Obiecujące efekty terapii kroplami autologicznymi zaburzeń funkcji filmu łzowego i struktur oka", opiekun naukowy: dr Katarzyna Jermakow

III Miejsce
Sekcja Biomedyczna
Studenckie Koło Naukowe Medycyny Sądowej, ref. Wiktoria Filipowska, Michalina Kołomyjec, "Rzadki przypadek uduszenia gwałtownego wskutek zasypania cukrem", opiekun naukowy: dr Jędrzej Siuta

Sekcja Biomedyczna
Studenckie Koło Naukowe Mikrobiologii Farmaceutycznej "K186", ref. Klaudia Borkowska, Marta Błaszczak, "Wpływ koloru i faktury pokrycia powierzchni paznokcia na przyczepność bakterii", opiekun naukowy: Karolina Dydak

Sekcja Chemiczna
Studenckie Koło Naukowe Chemii Leków, ref. Marek Kowalski, "Projektowanie i synteza pochodnych ftalimidów o potencjalnym działaniu przeciwzapalnym", opiekun naukowy: dr Łukasz Szczukowski

Oprac. na podstawie materiałów