Nasza studentka wraca z główną nagroda
Nasza studentka laureatką nagrody głównej II Ogólnopolskiego Studenckiego Forum Onkologicznego. Gratulacje należą się Ewie Pielce i jej współpracownikom - Mateuszowi Łucowi Siddarthowi Agrawalowi.
Na konferencji odbyła się prezentacja 17 zakwalifikowanych prac studenckich w ramach trzech sesji - chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej oraz case reports. Autorzy prac oceniani byli przez 3 komisje jurorskie, którym przewodniczyli prof. Piotr Rutkowski, prof. Andrzej Kawecki, prof. Arkadiusz Jeziorski (krajowy konsultant w dziedzinie onkologii klinicznej). Nagrodę główną – publikację własnej pracy w formie pełnotekstowego artykułu w „Nowotwory – Journal of Oncology” oraz liczne nagrody książkowe zdobyła Ewa Pielka oraz Mateusz Łuc i Siddarthowi Agrawalowi. z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu za pracę „Wykorzystanie insuliny jako czynnika uwrażliwiającego w raku piersi”.

Badania nad wykorzystaniem insuliny w terapii przeciwnowotworowej raka piersi prowadzone były w Katedrze i Zakładzie Patomorfologii pod opieką prof. dr. hab. Piotra Ziółkowskiego oraz dr n. med. Marty Woźniak. Wynik badań przedstawionych na konferencji jest jedynie wstępem. Obecnie w ramach ich kontynuacji realizowany jest grant PRELUDIUM Narodowego Centrum Nauki.

Fot. Tomasz Jędrzejewski
14 stycznia 2017 roku w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się druga edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Forum Onkologicznego. Udział w Konferencji wzięło około 200 studentów oraz młodych lekarzy zainteresowanych szeroko rozumianą onkologią (onkologią kliniczną, chirurgią onkologiczną, patomorfologią). Organizatorem Spotkania było Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
Na zakończenie Konferencji studenci wzięli udział w licznych warsztatach poświęconych m.in.: szyciu chirurgicznemu, komunikacji lekarza z pacjentem onkologicznym, formułowaniu rozpoznań patomorfologicznych, chirurgicznym stanom nagłym w onkologii, biopsji szpiku, zastosowaniu ultrasonografii w onkologii czy dermatoskopii.