Wróć do strony głównej
Aktualności | 16.11.2023

Natalia Sauer docenioną badaczką

Wśród sześciu kobiet, docenionych w tym roku za projekty badawcze w programie stypendialnym L'Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, znalazła się Natalia Sauer z UMW. Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego UMW została nagrodzona w kategorii magistranckiej, otrzymując stypendium w wys. 25 tys. zł.

„Wpływ nanosekundowych impulsów elektrycznych na ekspresję markerów powierzchniowych LAG-3 i PD-1 na komórkach czerniaka barwnikowego (A375) i bezbarwnikowego (C32)” - to temat nagrodzonej pracy naukowej Natalii Sauer. Dokonania naszej absolwentki tak przedstawia organizator:

„Natalia Sauer studiowała farmację na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, gdzie realizowała swoje pierwsze projekty badawcze. Wyniki jej prac zostały dostrzeżone przez najważniejsze polskie instytucje. Jest autorką i realizatorką wielu grantów naukowych, w tym grantu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pozwalającego na badania nad nowoczesnymi terapiami przeciwnowotworowymi. Jest także stypendystką ministra zdrowia za znaczne osiągnięcia w nauce. Natalia Sauer jest autorką i współautorką 21 artykułów naukowych. Swoje badania prezentowała na 20 konferencjach naukowych, w tym na międzynarodowych platformach takich jak Deuel Conference on Lipids w Stanach Zjednoczonych.  Ukończyła liczne szkolenia międzynarodowe oraz odbyła staż z zakresu nowoczesnych terapii przeciwnowotworowych oraz wpływu ultradźwięków na nowotwory. Obecnie pracuje we Wrocławiu, biorąc udział w projektowaniu i przeprowadzaniu badań klinicznych” (źródło:www.lorealdlakobietinauki.pl/)

Program stypendialny L’Oréal  UNESCO Dla Kobiet i Nauki wspiera osiągnięcia kobiet prowadzących zaawansowane badania w dziedzinie nauk o życiu. Jego celem jest promowanie osiągnięć naukowych utalentowanych badaczek, zachęcanie ich do kontynuacji prac, zmierzających do rozwoju nauki oraz udzielenie wsparcia finansowego.

W Polsce program prowadzony jest od 2001 roku. Organizatorem jest L’Oréal Polska wraz z Polskim Komitetem do spraw UNESCO, Ministerstwem Edukacji i Nauki, Polską Akademią Nauk oraz UN Global Compact Network Poland.

Tagi #umw
Autor: Alicja Giedroyć-Skiba Data utworzenia: 16.11.2023 Autor edycji: Monika Szymańska-Antosiak Data edycji: 16.11.2023