Aktualności | 11.01.2024

Neuron Cofund 2

Program Neuron Cofund 2 angażuje 25 instytucji z 22 państw we współpracę, której celem jest stworzenie warunków rozwoju współpracy, korzystnej wymiany wiedzy i doświadczeń oraz integracji źródeł finansowania badań w obszarze neurobiologii, neurologii i psychiatrii w krajach partnerskich. Realizacja tego zadania jest możliwa dzięki mechanizmom określonym w ramach programu ramowego Horyzont 2020.

Informujemy, że 8 stycznia 2024 r. uruchomiono IV międzynarodowy konkurs w ramach programu Neuron Cofund 2 pt. „Bidirectional brain-body interactions”.

Wnioskodawca po stronie polskiej:

• Organizacje badawcze
  • Mikro/małe/średnie/duże przedsiębiorstwa
  • Grupy podmiotów

Zakres tematyczny

Research proposals should cover at least one of the following areas:

1. Fundamental research on the role of the bidirectional brain-body interaction on the pathogenesis and/or aetiology of neurological and psychiatric diseases. This may include the development of innovative or shared resources and technologies considered of relevance in the context of this call.
  2. Pre-clinical and clinical research to develop new strategies for prevention, diagnosis, therapy, and rehabilitation procedures for diseases in which alterations in brain-body communication constitutes a relevant process of the pathology.

The following research areas are excluded from this call:

• Neurodegenerative disorders that are addressed by the EU Joint Programme - Neurodegenerative Disease Research (JPND)2.
  • Proposals focusing on neuro-oncology.
  • Proposals dealing primarily with periphery organ functions (e.g. lung, sensory organs, liver, cardiovascular, etc.) without specifically focusing on the brain-body interaction aspect.
  • Proposals focusing solely on technological developments in disregard of neurobiological mechanisms.

Zakończenie naboru wniosków wstępnych: 8 marca 2024 r.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/ncbr/neuron-cofund-2-iv-konkurs-2024

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o niezwłoczny kontakt z Centrum Zarządzania Projektami: projekty@umw.edu.pl
Przed przystąpieniem do projektu prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora Nr 222/XVI R/2022, a szczególności z obowiązującą procedurą oraz załącznikiem nr 1 - wnioskiem o udział w projekcie.

Do 16 lutego 2024 r. należy udostępnić kompletny wniosek pracownikom CZP wraz z uzupełnionym załącznikiem nr 1 do Zarządzenia nr 222/XVI R/2022 .

Autor: Natalia Marchut Data utworzenia: 11.01.2024 Autor edycji: Natalia Marchut Data edycji: 11.01.2024