Aktualności | 28.11.2023

Nominacja dla prof. Agnieszki Piwowar

Prorektor ds. studentów i dydaktyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu została powołana w skład członków Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) VII kadencji. To niezależne ciało dbające o jakość kształcenia na uczelniach wyższych w naszym kraju. Tworzy je ponad 100 członków reprezentujących różne dziedziny wiedzy. Swoją reprezentację mają także studenci oraz pracodawcy.

– Jakość kształcenia jest fundamentem edukacji, a w przypadku zawodów medycznych to kwestia absolutnie kluczowa. Cieszę się, że będę miała możliwość aktywnego działania w tym zakresie, kontynuując prace, które na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu rozpoczęliśmy w kwietniu tego roku, organizując konferencję w całości poświęconą tej tematyce. W jej efekcie KRAUM (Konferencja Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych) opublikowała wytyczne dotyczące kształcenia na kierunkach medycznych. W naszym środowisku dużo rozmawiamy o tym, jak kształcić naszych studentów, przyszłych pracowników systemu ochrony zdrowia. Znalezienie równowagi między kwestiami ilości i jakości to dziś najważniejsze wyzwanie dla nas wszystkich, ale co do jednego jesteśmy zgodni: pozytywna opinia PKA powinna mieć kluczowe znaczenie przy tworzeniu nowych kierunków. Nie możemy pozwolić na obniżenie jakości kształcenia. Złożony przez naszą uczelnię wniosek, dotyczący utworzenia w Wałbrzychu filii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, jest najlepszym dowodem na to, że pozytywna ocena jest osiągalna dla tych, którzy są odpowiednio przygotowani. Mam świadomość, że będzie to kadencja pełna poważnych wyzwań – podkreśla prof. Agnieszka Piwowar i dodaje, że jest gotowa do pracy na rzecz jakości kształcenia.

Nowa kadencja PKA rozpocznie się 1 stycznia 2024 r. i potrwa cztery lata.

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 28.11.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 28.11.2023