Aktualności | 09.04.2024

Obchody Światowego Dnia Zdrowia

5 kwietnia br., na zaproszenie Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Oławie, studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu UMW na kierunku zdrowie publiczne, zaangażowali się  w organizację obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Wydarzenie miało miejsce w Centrum Handlowym Quick Park
w Oławie. Opiekunem studentów była Pani dr Barbara Grabowska.

W ramach wydarzenia studenci naszej Uczelni udzielali porad zdrowotnych, wykonywali analizę składu ciała, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz mierzyli ciśnienie. Dodatkowo każdy odwiedzjący mógł na miejscu wyrobić kartę EKUZ, zmierzyć poziom glukozy we krwi oraz sprawdzić symulację alkogogli. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia natomiast mogli poznać zasady ruchu drogowego i pierwszej pomocy.

Nasi studenci zachęcali również, obecną podczas wydarzenia młodzież, do podjęcia studiów
na kierunku zdrowie publiczne na  Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia były współorganizowane przez: Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Oławie, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Narodowy Fundusz Zdrowia, Komendę Powiatową Policji w Oławie, Oddział Regionalny Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Komendę Powiatowej Straży Pożarnej w Oławie.

Tagi #wnoz
Autor: Joanna Pacula Data utworzenia: 09.04.2024 Autor edycji: Joanna Pacula Data edycji: 09.04.2024