Aktualności | 03.02.2023

Ocena Zajęć i Kadry Akademickiej

Studentów i doktorantów UMW zapraszamy do udziału w "Ocenie Zajęć i Kadry Akademickiej", która potrwa od 3 lutego do 3 marca br. OZiKA to nowe na naszej uczelni narzędzie, które pozwala na szybsze i wygodniejsze wypełnianie ankiet, a ponadto daje możliwość udziału w losowaniu nagród i zgłoszenia kandydata do nagrody w konkursie "Liderzy dydaktyki".

Na mocy zarządzenia nr 13/XVI R/2023 Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z dnia 30 stycznia 2023 r. w sprawie przeprowadzania Oceny Zajęć i Kadry Akademickiej w Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu od roku akademickiego 2022/2023, dotychczasowa procedura "Studencka Ocena Nauczyciela Akademickiego" (SONA) została zastąpiona "Oceną Zajęć i Kadry Akademickiej" (OZiKA), która będzie przeprowadzana w każdym semestrze.

Komunikat prof. Agnieszki Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki w sprawie OZiKA - do pobrania >>

Ocena semestru zimowego w roku akademickim 2022/2023 potrwa od 3 lutego do 3 marca br., a podlegać jej będą:

• organizacja zajęć dydaktycznych,
  • osoby prowadzące zajęcia tj. nauczyciele akademiccy, doktoranci oraz inne osoby prowadzące zajęcia dydaktyczne.

Aby usprawnić proces oceny i przetwarzania danych, udostępniliśmy przygotowaną specjalnie dla naszej uczelni aplikację "Power Apps - OZiKA". Zaletami nowego narzędzia są:

• oszczędność czasu - brak konieczności przeszukiwania poczty uczelnianej w celu odnalezienia linków do ankiet,
  • wygodne narzędzie - aplikację można obsługiwać przy użyciu komputera, smartfona, tableta; możliwość oceny wszystkich zajęć i prowadzących podczas jednego logowania,
  • anonimowość,
  • szansa wzięcia udziału w losowaniu nagród,
  • możliwość zgłoszenia swojego kandydata do nagrody w konkursie "Liderzy dydaktyki".

Wszystkie niezbędne informacje oraz dostęp do aplikacji przesłaliśmy na uczelniane adresy skrzynek pocztowych studentów i doktorantów.

W razie problemów lub wątpliwości prosimy o kontakt z Centrum Kultury Jakości Kształcenia UMW pod adresem e-mail: rd-k@umw.edu.pl

Przypominamy, że ocena procesu dydaktycznego to obowiązek wynikający z Regulaminu Studiów i Regulaminu Szkoły Doktorskiej, ale przede wszystkim możliwość wpływu na poprawę jakości kształcenia na naszej uczelni.

OZiKA - jak oceniać?
OZiKA - podstawowe informacje
OZiKA - korzyści
Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 03.02.2023 Autor edycji: Monika Maziak Data edycji: 11.02.2023