Aktualności | 01.02.2023

Od teorii do eksperymentu: rola symetrii i asymetrii w procesach molekularnych

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w VI edycji seminarium naukowego organizowanego na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, które odbędzie się dnia 15 lutego 2023 roku (środa). Seminarium rozpocznie się o godzinie 9-tej i zostanie przeprowadzone w formie webinarium (spotkanie online).

W tym roku Seminarium jest zatytułowane:
"Od teorii do eksperymentu: rola symetrii i asymetrii w procesach molekularnych"

Seminarium, jak co roku, będzie miało formułę otwartą - udział jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych, a w szczególności dla studentów, studentów-doktorantów. Prosimy jednak o wcześniejsze zgłoszenie nam chęci uczestnictwa, a wtedy wyślemy zainteresowanym link do spotkania. Seminarium odbędzie się w ramach platformy MS Teams i z przyczyn technicznych chcemy oszacować liczbę osób, które chciałyby uczestniczyć w Webinarium, stąd nasza prośba o wcześniejsze zgłoszenie.

Aktualne informacje, w tym plan obrad i książkę abstraktów, zamieściliśmy pod adresem (informacje będą na bieżąco uzupełniane):

Adres ten daje także dostęp do historii naszego Otwartego Seminarium.

Zaproszenie do wygłoszenia wykładów w tym roku przyjęli (wymienieni w kolejności alfabetycznej) prelegenci:

mgr Sylwia Banach (Uniwersytet Wrocławski)
    dr Jakub Brzeski (Uniwersytet Gdański)
    dr hab. Wojciech Bury (Uniwersytet Wrocławski)
    Prof. dr hab. n. med. Piotr L. Chłosta, FEBU, FRCS (Glasg) (Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum)
    dr Anna Jezuita (Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie)
    mgr Monika Kołodziejczak (Wrocławska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT)
    dr inż. Mariusz Michalczyk (Politechnika Wrocławska)
    Prof. dr hab. inż. Adam Proń (Politechnika Warszawska)
    dr hab. Paweł Rodziewicz prof. UJK (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)
    dr hab. Agnieszka Rybarczyk-Pirek prof. UŁ (Uniwersytet Łódzki)
    dr hab. n. farm. Beata Szefler prof. UMK (Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
    Kamil Szupryczyński, student Farmacji (Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
    mgr Patrycja Wytrych (Uniwersytet Wrocławski)
    dr hab. inż. Robert Zaleśny prof. PWr (Politechnika Wrocławska)

Tegoroczne spotkanie zakończy Kurs Podstaw Modelowania Molekularnego, który poprowadzą Pani lic. Katarzyna Krupka i Pan mgr Kamil Wojtkowiak (Uniwersytet Wrocławski).

W ciągu pięciu lat nasze seminaria (trzykrotnie w formie stacjonarnej i dwukrotnie jako spotkanie online) gromadziły prelegentów i słuchaczy z uczelni wrocławskich, jak również spoza wrocławskiego środowiska akademickiego. Staramy się, aby tę tradycję kontynuować. Nasze coroczne spotkania w założeniu mają charakter spotkań otwartych (bezpłatnych), oraz stanowią platformę wymiany myśli naukowej, tak aby każdy uczestnik znalazł dla siebie coś interesującego, czy to w obszarze badań eksperymentalnych, czy też teoretycznych.

z wyrazami szacunku,

Aneta Jezierska & Jarosław Panek & Kamil Wojtkowiak
Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego
aneta.jezierska@chem.uni.wroc.pl