Wróć do strony głównej
Aktualności | 09.09.2022

Ostatni tydzień rekrutacji na studia uzupełniające dla osób wykwalifikowanych

Już tylko do 16 września trwa rekrutacja na podyplomowe studia uzupełniające dla osób wykwalifikowanych. Studia w znacznej części zostaną zrealizowane w formule online.

Program studiów podyplomowych został opracowany przez zespół ekspertów pod kierownictwem Konsultanta Krajowego w dziedzinie farmacji przemysłowej – prof. dr hab. Małgorzaty Sznitowskiej oraz zaakceptowany przez Konwent Dziekanów Wydziałów Farmaceutycznych.

- Studia przeznaczone są dla osób posiadających tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub lekarza uzyskany w obszarze obejmującym co najmniej jedną dyscyplinę naukową z dziedziny nauk biologicznych, chemicznych, medycznych lub weterynaryjnych, pełniących lub planujących podjąć funkcję Osoby Wykwalifikowanej u wytwórcy lub importera produktów leczniczych – mówi dr Artur Owczarek, p.o. Kierownik Studium Kształcenia Podyplomowego.

Studia w wymiarze 224 godzin zajęć odbywać się będą w trybie zaocznym, tj. w piątki po południu i soboty cały dzień (zazwyczaj co dwa tygodnie). Kierownikiem studiów podyplomowych jest dr hab. Bożena Karolewicz, prof. uczelni. Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli akademickich Wydziału Farmaceutycznego.

Obsługę rekrutacji i administracji prowadzi Studium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego. Absolwenci otrzymują Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Forma realizacji zajęć dostosowana będzie do obowiązujących regulacji prawnych i sytuacji epidemiologicznej w kraju.

- Studia w dużej części będą odbywały się w formule online, jednakże zależy nam, aby rozpoczęcie roku odbyło się stacjonarnie – podsumowuje dr Artur Owczarek.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

Tagi #umw
Autor: Maciej Hałoń Data utworzenia: 09.09.2022 Autor edycji: Monika Szymańska-Antosiak Data edycji: 09.09.2022