Aktualności | 19.12.2022

PAN nagrodziła naszego absolwenta

Lek. Łukasz Moskal, absolwent Wydziału Lekarskiego UMW otrzymał honorowe wyróżnienie Polskiej Akademii Nauk - "Laur Medyczny im. Doktora Wacława Mayzla".

Nagroda Wydziału Medycznego Polskiej Akademii Nauk - "Laur Medyczny im. Doktora Wacława Mayzla" wręczana jest za działalność naukowo-badawczą, prowadzoną jeszcze przed uzyskaniem dyplomu. Łukasz Moskal został wyróżniony za cykl dziewięciu prac z zakresu onkologii, których był współautorem.

Laureat nagrody PAN studia na UMW ukończył w roku akademickim 2021/2022. Aktualnie odbywa staż podyplomowy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.

Nagroda PAN to nie pierwszy sukces Łukasza Moskala. Na koncie ma m.in. Selma Morris Memorial Travel Scholarship Award (2018); First Time Presenter Award za pracę "Team work in medicine. Patients and physicians together about "oncological package" in Poland" (32nd Annual Scientific Meeting of EACE – 2019); nagrodę Best Student Poster Presentation przyznaną podczas International Cancer Education Conference (2019); I miejsce za publikację "Radykalne wzmocnienie pierścienia aortalnego u pacjenta z nawracającym przeciekiem okołozastawkowym - opis trzech przypadków", wręczoną podczas I Ogólnopolskiej Konferencji "Powikłania i Niepowodzenia w Chirurgii" (2019) oraz READS Grant Amerykańskiego Towarzystwa Edukacji Onkologicznej (2021). Był też wyróżniany stypendiami Rektora UMW oraz Ministra Zdrowia za znaczące osiągnięcia naukowe.

W czasie studiów Łukasz Moskal aktywnie działał w kołach naukowych: onkologii, kardiochirurgii i psychiatrii. Aktualnie jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Edukacji Onkologicznej oraz Amerykańskiego Towarzystwa Edukacji Onkologicznej.

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 19.12.2022 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 21.12.2022