Aktualności | 13.01.2019

Pięknie zagraliśmy! WOŚP 2019

Po raz pierwszy przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu studenci założyli Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych zebraliśmy wspólnie 35 669, 80 zł!

Ostatecznie we Wrocławiu spotkać można było 28 naszych Wolontariuszy oraz kilka puszek stacjonarnych (najpełniejsze wróciły z Kina Nowe Horyzonty – zasiliły sztab kwotą 4622,58 zł). Znacząca większość z zaangażowanych osób to studenci, ale także pracownicy uczelni, którzy pomagali zarówno kwestując, jak i dzielnie licząc zawartości puszek.

Fot. A. Zadrzywilski

Sztab działał w Centrum Naukowej Informacji Medycznej. Tu Wolontariusze mogli pokrzepić się świeżym ciastem, wośpowym tortem, krokietami i ciepłą herbatą. Najgorętszą atmosferę poczuliśmy wieczorem, gdy rozpoczęło się liczenie puszek. W sumie do policzenia mieliśmy 37 puszek, łącznie od Wolontariuszy i punktów stacjonarnych. Najcięższą wypełniły 3 839, 47 zł – tyle zebrała jedna z naszych studentek kierunku lekarskiego.

Fot. A. Zadrzywilski

Studenci, jak co roku, zaangażowali się w organizowanie Białej Niedzieli – w całej Polsce lekarze i studenci kierunków medycznych zapraszają na darmowe badania i konsultacje. Kino Nowe Horyzonty wypełniły stoiska studentów zrzeszonych w stowarzyszeniu IFMSA Wrocław. Oferowali darmowe konsultacje, trening RKO na stoisku ratownictwa medycznego, instrukcje dotyczące samobadania piersi i jąder, czy Szpital Pluszowego Misia. W Kinie również zbieraliśmy do puszek, zarówno przy stoiskach, jak i przy okazji specjalnych pokazów kinowych. Studenci tworzyli także Białe Miasteczko przy placu Nowy Targ, gdzie stanowiska przygotowali diagności laboratoryjni z organizacji STDL oraz IFMSA.

Fot. A. Zadrzywilski

Do akcji po raz kolejny dołączył także Uniwersytecki Szpital Kliniczny. W tym roku badania prowadzone były pod okiem prof. Dariusza Patkowskiego w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej. W poradniach dyżurowali specjaliści z chirurgii i urologii dziecięcej. Na najmłodszych czekał kącik młodego chirurga, gdzie każdy mógł spróbować swoich umiejętności na symulatorze zabiegów endoskopowych.

Fot. A. Zadrzywilski

Sztab przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu grał nie tylko w dniu Finału. Już wcześniej zapraszał na imprezy towarzyszące – zwiedzanie jednostek uczelni, między innymi na co dzień niedostępnego Centrum Symulacji Medycznej oraz Muzeum Farmacji.

Fot. T. Walów

Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Fot. A. Zadrzywilski

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 13.01.2019 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 18.01.2019