Wróć do strony głównej
Aktualności | 27.09.2023

Pierwsze miejsce naszych absolwentów w LDEK

W jesiennej sesji Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego absolwenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu odnieśli spektakularny sukces, zajmując pierwszą pozycję w kraju ze średnią punktów 157,28.

Według danych Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi, obejmujących wyniki zbiorcze, spośród 106 zdających z UMW aż 104 zaliczyły testy, a najlepszym rezultatem było 186 zdobytych pkt. Najlepiej w Polsce wypadli także lekarze dentyści – absolwenci UMW – zdający LDEK po raz pierwszy.

– Ten sukces jest dowodem na to, że starannie przemyślane strategie oraz zaangażowanie całego zespołu mogą przynosić oczekiwane rezultaty – mówi prof. Marcin Mikulewicz, dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego UMW. – Zajęcie pierwszego miejsca w LDEK jest nie tylko źródłem głębokiej satysfakcji, ale także potwierdzeniem skuteczności podejmowanych inicjatyw. To duże osiągnięcie oraz dowód, że idziemy w dobrym kierunku.

O zmianach wprowadzanych na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym UMW pisaliśmy tutaj >>

Jak informuje CEM, w sesji jesiennej 2023 r. do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego przystąpiły w całym kraju 973 osoby, uzyskując średnio 157,28 punktów. Maksymalny wynik wyniósł 187, a minimalny 50 punktów. Pięćdziesięciu trzech zdających uzyskało wynik poniżej 56 proc.

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 27.09.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 27.09.2023