Aktualności | 04.12.2023

Podium dla rowerowej drużyny UMW

Ponad 20 tys. km przejechali w czasie dwóch miesięcy studenci, doktoranci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Dzięki temu wynikowi w czwartej edycji akcji "W kółko kręcę" zajęliśmy drugie miejsce w kategorii "uczelnie".

"W kółko kręcę" to rywalizacja, której celem jest promocja roweru jako taniego, szybkiego, ekologicznego i niezależnego środka transportu oraz zachęcenie mieszkańców Wrocławia, aby wybierali dwa kółka w drodze do pracy czy na uczelnię.  Czwarta edycja zabawy trwała od 2 października do 30 listopada (od 20 listopada przyznawane punkty były liczone podwójnie).

Drużyna UMW przejechała łącznie 20 546 km, co dało jej 104 478 punktów. Premiowane były kilometry przejechane między domem a – w naszym przypadku – kampusami UMW oraz regularne przejazdy. W klasyfikacji wrocławskich szkół wyższych, uczestniczących w konkursie, zajęliśmy drugie miejsce, zdobywając srebrny medal. Co ważne, dzięki naszemu kręceniu udało się zaoszczędzić ponad 3,2 tys. dwutlenku węgla.

Całej społeczności naszej uczelni dziękujemy za wspólną zabawę oraz kilometry wykręcone dla UMW, a po nagrody niespodzianki zapraszamy osoby z następującymi nickami, które pokonały najdłuższe trasy:

• medrosia
  • ZophiK_zdROWERs
  • favyum
  • monikas
  • psikoza

Laureatów prosimy o kontakt pod adresem: komunikacja@umw.edu.pl

Zgodnie z obietnicą upominki otrzymali także ci, którzy przesłali nam rowerowe zdjęcia (w kasku, bo – pamiętajcie – zawsze kręcimy z głową!), a są to:

• Sylwiusz Kontek
  • Michalina Woźniak
  • Kamilla Stach
  • Bartosz Witkowski