Portrety Polskiej Medycyny 2022
Dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW i zespół transplantologów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu zostali laureatami tegorocznej edycji Portretów Polskiej Medycyny. Wyróżnienia przyznano 24 października, podczas gali XVIII Forum Rynku Zdrowia.
Redakcja portalu i magazynu Rynek Zdrowia już po raz szesnasty przyznała Portrety Polskiej Medycyny. Kapituła wybrała laureatów w trzech kategoriach: Menedżer Rynku Zdrowia, Lekarz Rynku Zdrowia i Wydarzenie Rynku Zdrowia.
Menedżer Rynku Zdrowia to wyróżnienie dla osób, które przyczyniają się do poprawy funkcjonowania systemu opieki medycznej i mają w tym obszarze szczególne osiągnięcia. W tym roku doceniono działalność dr hab. Agnieszki Mastalerz-Migas, prof. UMW, kierującej Katedrą i Zakładem Medycyny Rodzinnej UMW. „Pani Profesor Agnieszka Mastalerz-Migas, jako konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej posiada nieprzeciętną zdolność integrowania środowiska podstawowej opieki zdrowotnej wokół idei upowszechnienia koordynowanej opieki w POZ” – podano w uzasadnieniu.
II miejsce w kategorii Lekarz Rynku Zdrowia przypadło zespołowi transplantologów z kilku klinik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, który został doceniony za przeprowadzenie pierwszej w kraju jednoczasowej retransplantacji serca i transplantacji nerki. Operacja została wykonana w maju br. i jest modelowym przykładem interdyscyplinarnej współpracy lekarzy wielu specjalności. W imieniu zespołu nagrodę odebrał prof. dr hab. Michał Zakliczyński, kierownik Kliniki Transplantacji Serca i Mechanicznego Wspomagania Krążenia Instytutu Chorób Serca UMW.
Fot. mat. organizatora