Wróć do strony głównej
Aktualności | 11.09.2023

"Porusz serce" na Olimpijskim

WTS Sparta Wrocław oraz Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zjednoczyli siły w celu ratowania ludzkiego życia. Wrocławski klub żużlowy został jednym z ambasadorów zainicjowanej przez UMW kampanii - "Porusz serce". W czasie ostatniego niedzielnego meczu Sparty, w strefie kibica na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, wraz z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu oraz Komendą Wojewódzką Straży Pożarnej we Wrocławiu uczyliśmy wrocławian, jak przeprowadzać resuscytację i obsługiwać defibrylator zewnętrzny AED. 

Tyko połowa mieszkańców Polski, u których doszło do nagłego zatrzymania krążenia (NZK) poza szpitalem, może liczyć na pomoc świadków zdarzenia. To o wiele za mało. W krajach skandynawskich czy Czechach odsetek ten wynosi około 80 proc., dlatego Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu (UMW) rozpoczął realizację programu edukacyjnego "Porusz serce". W ramach akcji będzie uświadamiać, jak ważna jest natychmiastowa resuscytacja oraz uczyć, jak przeprowadzać ją skutecznie i bezpiecznie. O kolejnych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco. Więcej informacji na temat kampanii na www.poruszserce.umw.edu.pl 

 

Fot. T. Golla

Autor: Monika Szymańska-Antosiak Data utworzenia: 11.09.2023 Autor edycji: Monika Szymańska-Antosiak Data edycji: 11.09.2023