Aktualności | 27.02.2024

Poruszamy serca młodzieży

Rozpoczęliśmy cykl szkoleń, których celem jest uświadomienie młodszej części społeczeństwa, jak ważne jest natychmiastowe podejmowanie działań w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia (NZK).

Jako pierwsi odwiedzili nas uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Wysokiej, którzy wzięli udział w kursie pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzili specjaliści kardiolodzy: dr hab. Robert Zymliński, prof. UMW, dr hab. Wiktor Kuliczkowski, prof. UMW i lek. med. Oscar Rakotoarison.

PS

Spotkanie zainicjowało nowy etap naszej kampanii "Porusz serce", z którą chcemy dotrzeć do jak największej liczby uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego Dolnego Śląska. Zależy nam, aby uświadomić młodych ludzi, że ludzkie życie może być dosłowanie w ich rękach. Kształtowanie postaw, dzięki którym młodzież będzie wiedziała, że należy reagować i wiedziała, co zrobić w sytuacji, gdy będzie świadkiem NZK, zaowocuje większym bezpieczeństwem nas wszystkich.

Fot. Tomasz Walów

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 27.02.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 05.03.2024