Wróć do strony głównej
Aktualności | 07.11.2022

Preceptorship - do Wrocławia po wiedzę o niewydolności serca

Kilkunastu specjalistów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej uczestniczyło w specjalistycznym kursie organizowanym przez Instytut Chorób Serca Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

To były trzy dni intensywnej pracy. Uczestnicy brali udział w eksperckich sesjach wykładowych z interaktywną dyskusją, zajęciach praktycznych w pracowniach Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego a także dyskusjach przypadków klinicznych.

- Kształcenie specjalizacyjne i podyplomowe to jeden z kluczowych obszarów działalności Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że Uniwersytecki Szpital Kliniczny jest do tego miejscem wprost wymarzonym – zarówno ze względu na zatrudnionych tu specjalistów, skomplikowane przypadki medyczne, z którymi mamy do czynienia w naszej pracy, ale też sprzęt, z którego korzystamy – mówi dyrektor Instytutu Chorób Serca. Prof. Piotr Ponikowski dodaje, że tego typu szkolenia będą organizowane częściej. – W zakresie kardiologii dysponujemy doskonale wykształconą kadrą o światowym poziomie, bardzo cieszy mnie, że w naszym gronie jest też wielu młodych – fantastycznie się rozwijających specjalistów. Z dużą przyjemnością obserwowałem przygotowane przez nich wykłady. To pokazuje ogromny potencjał, którym możemy podzielić się z kolegami z innych ośrodków w kraju i za granicą. Taka wymiana doświadczeń i wiedzy jest niezwykle cenna, zwłaszcza, gdy dyskutujemy w międzynarodowym gronie,  zespół Instytutu Chorób Serca jest do tego wyjątkowo dobrze przygotowany – podsumowuje prof. Ponikowski.

Międzynarodowe szkolenie „Preceptorship in Heart Failure” odbyło się w październiku 2022.

Autor: Aleksandra Erbert Data utworzenia: 07.11.2022 Autor edycji: Aleksandra Erbert Data edycji: 07.11.2022