Aktualności | 27.11.2022

Pro Juvenes dla SKN Biologii Komórki Nowotworowej

SKN Biologii Komórki Nowotworowej UMW zostało laureatem nagrody Pro Juvenes 2022 w kategorii „Projekt naukowy”. Plebiscyt organizowany jest przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Kapituła konkursu nagrodziła realizowany przez koło projekt pt. „Modulacja immunofenotypu komórek nowotworowych za pomocą nanosekunodowych impulsów elektrycznych i zmiennego pola magnetycznego”. Badania, prowadzone w ramach tego przedsięwzięcia, pozwoliły na opisanie mechanizmów, w których komórki nowotworowe można uwrażliwić na chemioterapię oraz nadekspresjonować antygeny specyficzne dla raka. Wyniki prac laboratoryjnych SKN Biologii Komórki Nowotworowej UMW zostały opublikowane w czasopismach – już za ponad 200 pkt. impact factor (wskaźnik cytowań) oraz były prezentowane na wielu międzynarodowych wydarzeniach naukowych.

Narody Pro Juvenes wręczane są przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej od 2013 r. Celem konkursu jest promocja studenckich inicjatyw oraz podziękowanie osobom i podmiotom, które wspierają inicjatywy i potencjał młodych osób. Ponadto wydarzenie ma za zadanie tworzyć dobrą atmosferę wzajemnego współdziałania w środowisku akademickim oraz integrować studentów z całej Polski.

Autor: Monika Szymańska-Antosiak Data utworzenia: 27.11.2022 Autor edycji: Data edycji: 05.12.2022