Aktualności | 19.02.2024

Prof. Jan Miodek wspiera naszą akcję

Do grona osób, które wspierają i popierają naszą kampanię "Porusz serce" dołączył prof. Jan Miodek, wybitny językoznawca, wieloletni dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i gospodarz programu "Słownik polsko-polski".

W odcinku wyemitowanym w poniedziałek, 19 lutego gościli przedstawiciele naszej akcji dr hab. Robert Zymliński, prof. UMW i dr hab. Wiktor Kuliczkowski, prof. UMW. Eksperci przypomnieli, jak ważna jest umiejętność ratowania życia i zebrali pochwały od prof. Jana Miodka za nazwę kampanii UMW.

– Porusz serce w znaczeniu dosłownym i metaforycznym. Piękna gra językowa – stwierdził językoznawca. – Poruszamy, czyli przywracamy do życia, ale nie tylko. Chodzi również o to, aby nasze serca były poruszone, przejęte tak ważną akcją prowadzoną przez uczelnię.

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 19.02.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 05.03.2024