Wróć do strony głównej
Aktualności | 16.11.2023

Prof. Piotr Ponikowski ponownie w TOP 1%

Prof. Piotr Ponikowski ponownie najczęściej cytowanym polskim naukowcem - wynika z najnowszego rankingu Highly Cited Researchers Top 1%. W tegorocznym zestawieniu światowej czołówki badaczy ujęto sześciu Polaków, w tym tylko dwóch w dziedzinie nauk medycznych. Rektor UMW znajduje się na liście Top 1% po raz dziewiąty, nieprzerwanie od 2015 r., jako jedyny przedstawiciel krajowej nauki.

Lista Highly Cited Researcher z Clarivate ma na celu zidentyfikowanie poszczególnych badaczy w naukach ścisłych i naukach społecznych, którzy wykazali znaczący wpływ na swoją dziedzinę badań. Każdy z nich jest autorem wielu wysoko cytowanych artykułów, które plasują się w 1% najlepszych cytowań w swojej dziedzinie i roku publikacji w Web of Science w ciągu ostatniej dekady. 

W rankingu HCR Top 1% za 2023 rok zostało ujętych sześciu naukowców z Polski, w ub. r. było ich pięciu. Prof. Piotr Ponikowski po raz dziewiąty z kolei znalazł się na tej prestiżowej liście. Jest jedynym naukowcem z Polski, notowanym z tym zestawieniu nieprzerwanie od 2015 r.

W latach 2014-2023 w HCR Top 1% ujęto w sumie 16 naukowców z Polski (4-6 badaczy rocznie). Od 2021 roku Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jest jedyną polską uczelnią medyczną, która ma swojego przedstawiciela w tym rankingu, a także jedyną wrocławską szkołą wyższą.

Tagi #umw
Autor: Alicja Giedroyć-Skiba Data utworzenia: 16.11.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 27.11.2023