Aktualności | 28.05.2023

Projekt utworzenia filii UMW

Na nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu UMW debatowano nad projektem otworzenia filii kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego poza siedzibą we Wrocławiu.

Pod uwagę brane są trzy lokalizacje: Wałbrzych, Jelenia Góra oraz Lubin. Po zaprezentowaniu dokładnych analiz przez prof. Agnieszkę Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki, jednogłośnie przyjęto poniższe uchwały:

• w sprawie wprowadzenia zmian w statucie
  • w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej utworzenia w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu filii w Wałbrzychu
  • w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej utworzenia w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu filii w Jeleniej Górze
  • w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej utworzenia w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu filii w Lubinie

Senat pozytywnie zaopiniował utworzenie w Uniwersytecie Medycznym filii poza siedzibą we Wrocławiu.

Ostateczne decyzje dotyczące tego czy, gdzie i kiedy utworzona zostanie filia kierunku lekarskiego UMW zapadną po pozytywnych ocenach Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Autor: Monika Szymańska-Antosiak Data utworzenia: 28.05.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 25.06.2023