Wróć do strony głównej
Aktualności | 15.11.2016

PTTS z niebieskimi ustami

Listopad to miesiąc walki z nowotworami jamy ustnej. PTSS przygotowało specjalne stoiska, na których studenci będą uczyć, jak prawidłowo wykonać samokontrolę błony śluzowej w trakcie codziennej higieny jamy ustnej.

Podczas akcji profilaktycznej nie zabraknie porad dotyczących prawidłowych nawyków mycia zębów i zaznajmiających z najnowszymi przyrządami do higieny jamy ustnej. Akcja odbędzie się w 9 polskich miastach (Wrocław, Warszawa, Poznań, Katowice, Białystok, Gdańsk, Łódź, Lublin, Kraków). Wykonywane będą przeglądy stomatologiczne, które są jednym z najbardziej istotnych czynników w prewencji nowotworów jamy ustnej. Każdy uczestnik, który weźmie udział w naszej akcji, zostanie naznaczony najważniejszym symbolem akcji - niebieskimi ustami! Im więcej uczestników, tym większa świadomość problemu i możliwość szybszej diagnostyki. 

We Wrocławiu wydarzenie odbędzie się w 19 listopada w CH Arkady Wrocławskie  w godzinach 9-17.

Tego dnia będzie można skorzystać także z innych badań przygotowanych przez IFMSA: www.umed.wroc.pl/content/zdrowie-pod-kontrol%C4%85-0 

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 15.11.2016 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 15.11.2016