Aktualności | 18.11.2022

Ranking organizacji studenckich rozstrzygnięty

Międzynarodowy Dzień Studenta obchodzony 17 listopada był okazją do nagrodzenia laureatów rankingu organizacji studenckich oraz podziękowań starostom.

– Ponad 4 tysiące osób uczestniczy w pracach kół i organizacji studenckich na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, których jest blisko 130. Te liczby są naprawdę imponujące. To osoby, którzy chcą robić coś więcej niż tylko studiować. Tym większy szacunek i podziw dla państwa – mówiła prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki. — Mam nadzieję, że wasz potencjał nie zgaśnie i będzie furtką do dostania się do naszej elitarnej szkoły doktorskiej – dodała.

– Tak liczna działalność naukowa naszych studentów to zasługa opiekunów kół naukowych i organizacji studenckich. Dlatego chciałabym podziękować im za poświęcony czas, wiedzę i serca. Bo to dzięki Państwu zaangażowaniu młodzi ludzie mogą rozwijać swoją pasję. To w końcu też zasługa sprawnego działania całego Działu Spraw Studenckich UMW, pani Joanny Kluzy, którym także serdecznie dziękuję – mówiła prof. Piwowar.

Podziękowania skierowano także w stronę starostów.

— Albert Einstein mówił, że logika zaprowadzi nas z punktu A do punktu B, a wyobraźnia tam, gdzie chcemy, dlatego dziękuję wszystkim Państwu, dziękuję starostom za ich zaangażowanie, pomoc studencką, bo takich właśnie ludzi potrzeba nam na świecie  – mówiła Bernadetta Nowak, Przewodnicząca Samorządu Studentów.

– Serdecznie wszystkim Państwu gratuluję. Odwołam się jeszcze do wartości definiujących naszą uczelnię, miejcie w sobie dalej ten POWER, niech moc będzie z Wami – podsumowała prof. Piwowar.

Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali dodatkowe środki finansowe na działalność swojej organizacji studenckiej.

Poniżej prezentujemy listę pierwszych dziesięciu miejsc w Rankingu organizacji studenckich  i stowarzyszeń działających w UMW:

Miejsce I

Opiekunowie: dr hab. Iwona Bil - Lula, prof. uczelni, dr Milena Ściskalska
Przewodniczący/Prezes: Julia Kurzynoga

fot. T. Modrzejewski

Autor: Monika Szymańska-Antosiak Data utworzenia: 18.11.2022 Autor edycji: Data edycji: 05.12.2022