Wróć do strony głównej
Aktualności | 24.05.2024

Rekrutacja do Akademii Młodych Uczonych i Artystów

Akademia Młodych Uczonych i Artystów (AMUiA) zaprasza do swojego grona osoby, które nie ukończyły jeszcze 35 roku życia i mają na koncie wybitne osiągnięcia naukowe. Rekrutacja trwa do 15 czerwca. 

AMUiA działa od 2010 r. Jej celem jest wspieranie młodych naukowców i artystów zainteresowanych aktywną współpracą z przedstawicielami rozmaitych dziedzin nauki i sztuki, a także kształtowaniem wizerunku Wrocławia jako ambitnego i przyjaznego ośrodka akademickiego.

Dotychczasowe efekty współpracy członków AMUiA to oryginalne inicjatywy czerpiące z nauki i sztuki. Są oni również zaangażowani w studencki program stypendialny dla doktorantów, a także liczne przedsięwzięcia o charakterze popularno-naukowym. Obecnie opracowują koncepcję dorocznych warsztatów dla adeptów nauki (studentów i doktorantów), w ramach których omawiane będą główne wyzwania w pracy naukowej oraz problemy etyki czy techniki przygotowywania i prezentowania prac naukowych.

Osoby zainteresowane kandydowaniem do Akademii Młodych Uczonych i Artystów prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dostarczenie lub przesłanie oryginału formularza do siedziby Wrocławskiego Centrum Akademickiego (Rynek 13, II p., 50-101 Wrocław). Jednocześnie prosimy o przesłanie go na adres e-mail: amuia@um.wroc.pl.

Termin zgłoszeń upływa 15 czerwca 2024 r. (decyduje data wpływu do WCA).

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie >>

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 24.05.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 24.05.2024