Wróć do strony głównej
Aktualności | 03.07.2024

Rekrutacja na UMW

Drodzy Kandydaci, na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu nadal trwa rekrutacja na studia. Można rejestrować się on-line w systemie internetowej rejestracji kandydatów (IRK), dostępnym na stronie Biura Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów. Znajdują się tam również harmonogramy, zasady naboru i informacje o dokumentach, które należy dostarczyć.

System internetowej rejestracji kandydatów (IRK) >>

Na rejestrację, uzupełnienie danych, wybranie kierunku studiów, wpisanie wyników z matur i wniesienie opłaty rekrutacyjnej kandydaci mają czas do 12 lipca. Po tym terminie systemy zostaną zamknięte, a wyniki będą ogłaszane zgodnie z terminarzami dla konkretnych kierunków.

Liczba miejsc i filia UMW w Wałbrzychu

Na rok akademicki 2024/2025 Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu przygotował 2100 miejsc (1600 na kierunkach stacjonarnych i 500 na niestacjonarnych) na dziesięciu kierunkach:

Prowadzimy też rekrutację na studia w języku angielskim na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym.

Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie kierunkiem lekarskim na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, w zeszłym roku otworzyliśmy filię UMW w Wałbrzychu. Podobnie jak we Wrocławiu, zapewniamy tam doskonałą, nowoczesną bazę dydaktyczną i równie wysoki poziom nauczania. Ta gwarancja jakości wynika z ponad 70-letniej tradycji kształcenia kadry medycznej.

W filii UMW w Wałbrzychu dla kandydatów jest 50 miejsc. Na kierunek lekarski można się rejestrować jednocześnie w obu lokalizacjach, a zasady rekrutacji są identyczne.

Dlaczego warto u nas studiować?

Zajęcia kliniczne realizujemy w renomowanych szpitalach. We Wrocławiu jest to największy w regionie Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy ul. Borowskiej. W Wałbrzychu do dyspozycji studentów są dwie placówki: Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego i Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. Edmunda Biernackiego. We Wrocławiu mamy także nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej.

Jesteśmy najwyżej notowaną polską uczelnią medyczną, obecną na prestiżowej Liście Szanghajskiej. Zajmujemy II miejsce w kraju w dziedzinie medycyny klinicznej i na tej samej pozycji jesteśmy w obszarze zdrowia publicznego. Na trzecich miejscach uplasowaliśmy się z kierunkiem lekarskim i lekarsko-dentystycznym w Rankingu Perspektywy 2023.

UMW po raz kolejny odnotował awans w prestiżowym Center for World University Rankings (CWUR). Nasza uczelnia awansowała na pierwsze miejsce wśród uczelni medycznych w Polsce. Natomiast w rankingu THE WUR 2024 by Subject Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu osiągnął najlepszy w Polsce rezultat w kategorii Clinical and Health.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem rekrutacyjnym >> Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje odpowiedzą na wszystkie pytania.

A co o studiach na UMW mówią nasi studenci? Sprawdźcie sami!

KIERUNEK: PIELĘGNIARSTWO

KIERUNEK: POŁOŻNICTWO

KIERUNEK: DIETETYKA

KIERUNEK: FARMACJA

KIERUNEK: ZDROWIE PUBLICZNE

KIERUNEK: LEKARSKI

KIERUNEK: RATOWNICTWO

KIERUNEK: ANALITYKA MEDYCZNA

KIERUNEK: LEKARSKO-DENTYSTYCZNY

KIERUNEK: FIZJOTERAPIA

Autor: Sylwia Foremna Data utworzenia: 03.07.2024 Autor edycji: Sylwia Foremna Data edycji: 12.07.2024