Rektorzy w obronie pamięci prof. Stanisława Kulczyńskiego
Rektorzy wrocławskich uczelni, wspólnie z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem, wystąpili w obronie pamięci prof. Stanisława Kulczyńskiego i zgłosili go jako kandydata do tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia w 2018 roku.
Twórca powojennych struktur Uniwersytetu i Politechniki we Wrocławiu był nie tylko doskonałym organizatorem, ale także wybitnym uczonym. Z Wrocławiem związany był od maja 1945 roku. Zawdzięczamy mu odbudowę wrocławskich uczelni i tutejszego życia naukowego. Inicjatywa władz miasta, wsparta przez rektorów wiąże się z decyzją wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka, który odebrał bulwarowi imię prof. Stanisława Kulczyńskiego.Cały wniosek przeczytać można tutaj.