Aktualności | 07.11.2023

Relacja z ogólnopolskiej konferencji naukowej "Inkluzywne uczelnie"

Ogólnopolska konferencja naukowa pt. "Inkluzywne uczelnie. Kolekcje jako narzędzie do budowania relacji ze społecznością lokalną” odbyła się w dniach 25-27 października 2023 roku w Bydgoszczy. Reprezentacja naszego muzeum również wzięła w niej udział.

Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych we współpracy z Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Muzeum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW w Bydgoszczy, Muzeum Fotografii w Bydgoszczy. Honorowym patronatem wydarzenie objęli JM Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, JM Rektor Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz JM Rektor Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

W jednym dniu konferencyjnym uczestniczki i uczestnicy mogli zwiedzić ekspozycję Muzeum Fotografii w Bydgoszczy przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, barkę "Lemara" oraz wziąć udział w rejsie po Brdzie.

Zdjęcia za oficjalnym profilem facebookowym Stowarzyszenia Muzeów Uczelnianych.

Autor: Grzegorz Wiktorowski Data utworzenia: 07.11.2023 Autor edycji: Grzegorz Wiktorowski Data edycji: 07.11.2023