Wróć do strony głównej
Aktualności | 10.11.2022

Spotkanie Grupy Ekspertów ds. Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030

Spotkanie Grupy Ekspertów ds. Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030

W dniu 20.10.2022 r. w Hotelu Haston Old Town odbyło się spotkanie Grupy Ekspertów ds. Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030, którego organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Na spotkaniu obecni byli m.in. przedstawiciele wrocławskich uczelni wyższych oraz przedstawiciele biznesu.

Uniwersytet Medyczny reprezentowała Pani Prorektor ds. Strategii Rozwoju Uczelni, prof. dr hab. Marzena Dominiak i Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Agnieszka Wasilewska

Celem niniejszego spotkania była ocena, jak kształtuje się obecnie współpraca nauki i gospodarki na Dolnym Śląsku oraz wskazanie największych wyzwań w tym obszarze.

Niniejsze spotkanie rozpoczęło cykl spotkań w zakresie Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030. Z uwagi, iż przedstawiciele biznesu i nauki nie mają wielu okazji do wspólnych dyskusji, właśnie te wydarzenia mają dać możliwość nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń. W przyszłości rozważane jest m.in. organizowanie wizyt studyjnych na uczelniach dla przedstawicieli biznesu. Takie inicjatywy dałyby możliwość, aby po krótkim wykładzie przedsiębiorcy dowiedzieli się jakie rozwiązania może wspierać uczelnia.

Tagi #ckp
Autor: Wojciech Wrona Data utworzenia: 10.11.2022 Autor edycji: Wojciech Wrona Data edycji: 17.11.2022